Login:
Hasło:
 


   Przypomnienie hasła

Instalacja darmowej wtyczki do przeglądarki Opera

Dla naszych użytkowników udostępniliśmy całkiem darmową wtyczkę do przeglądarki Opera za pomocą której osoba korzystająca z serwisu może pobierać pliki bez konieczności wchodzenia na stronę.
Ściąganie plików przez wtyczkę jest bardzo proste i polega na wklejeniu linków w oknie wtyczki i kliknięcia "Pobierz".
Wersje na pozostałe przeglądarki pozwalają na zaznaczenie linku i wybranie z prawego menu przeglądarki pobierania pliku. Niestety Opera nie zezwala na dodanie pozycji w menu i dlatego pobieranie polega na wklejeniu linków w odpowiedni formularz.


Instrukcja instalacji wtyczki:

1. Instalację wtyczki rozpoczynamy od kliknięcia w wysuwany pasek z logiem Opera lub poprzez kliknięcie w ten link: darmowa wtyczka do opery.

instlacja wtyczki opera 12. Rozpocznie się instalacja wtyczki która zakończy się wyświetleniem komunikatu takiego jak na poniższym obrazku:

instlacja wtyczki opera 23. Aby wyświetlić panel logowania do wtyczki należy kliknąć w ikonę serwisu. Ukaże nam się okienko w którym należy podać dane do swojego konta.

instlacja wtyczki opera 3Co mam zrobić jeśli instalacja nie zaczyna się automatycznie a na mój dysk pobiera się plik opera.zip?:

1. Może się zdarzyć, że zamiast rozpoczęcia instalacji przeglądarka pobierze plik opera.zip. Jest to związane z konfiguracją programu do otwierania archiwów (.rar, .zip itp.) który rozpoznaje plik .oex jako archiwum.

instlacja wtyczki opera zip2. Najszybszym rozwiązaniem jest zmiana rozszerzenia pliku opera.zip na opera.oex.
Instrukcję jak to zrobić można znaleźć pod tym linkiem: zmiana rozszerzenia pliku.


3. Jak już nasz plik posiada rozszerzenie .oex klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "Otwórz za pomocą".
Z listy programów wybieramy "Opera". Wyświetli się nam okienko takie jak na poniższym obrazku:


instlacja wtyczki opera zip2

Copyright 2010-2018 By EasyFiles.pl . All rights reserved.